Romantyczna sypialnia…

Jak stworzyć romantyczny nastrój w sypialni? Co powinno się w niej znaleźć, by taki klimat powstał, a co powinno zniknąć. Jakie elementy wyposażenia są najważniejsze w tworzeniu romantycznego nastroju? Jakie kolory i wzory wybrać? Pytań oczywiście jest mnóstwo, ale Ci, którzy chcą wykreować swoją sypialnię na pełne romansu gniazdko, powinni skorzystać z tych kilku porad.

tracylaffertya.jpg

Idealna romantyczna sypialnia powinna być przede wszystkim przytulna. Nawet jeśli jest spora, elementy ktĂłre ją wypełniają, powinny tą przestrzeń odpowiednio zapełnić. Zaczynając od wyboru koloru ścian – w takiej sypialni powinny dominować ciepłe kolory, jasne, delikatne, najlepiej by były to odcienie beĹźu lub brązu. Inne kolory mogą zakłócić przekaz, jaki ma sypialnia i stworzyć raczej nowoczesne wnętrze, moĹźe nawet nieco zimne.

bedroom4a.jpg

Podłoga najlepiej, by również była jasna lub wykonana z ciemnego drewna, ale osłonięta miękkimi, jasnymi dywanikami. Najlepiej jest na całą podłogę w takiej sypialni położyć jasną wykładzinę dywanową, miękką i tworząca nastrój przytulności i świeżości.

sypialnia.jpg

Kolejnym elementem w tworzeniu romantycznego wystroju są oczywiście meble. W takiej sypialni nie powinno zabraknąć duĹźego, a nawet bardzo duĹźego łóżka, wykonanego z drewna lub z kutego Ĺźelaza, z miękkim, wygodnym materacem i kolorystycznie dobraną narzutą z licznymi dodającymi miękkości i ciepła poduszkami. Innymi meblowymi elementami, ktĂłre powinny się tu znaleźć są stoliki nocne, dopasowane do łóżka, komoda i ewentualnie szafa w podobnym stylu. Inne meble, ktĂłre sprawią, Ĺźe sypialnia będzie przytulna są: obite „ciepłymi materiałami” fotele, szezlong czy ławeczka. Stylu doda rĂłwnieĹź piękny parawan i lustro w ozdobnej ramie.

sypi2.jpg

WaĹźnym elementem, bez ktĂłrego nie uzyska się nastroju romansu, są zasłony i firanki. Koniecznie muszą się znaleźć w pokoju, gdyĹź bez nich nie uzyska się odpowiedniego klimatu. Zasłony mogą być „ciężkie” atłasowe lub lniane, firanki dobrane do muszą być do nich lub jeśli widok z okna zapiera dech w piersiach, mogą w ogĂłle nie znaleźć się w sypialni. WaĹźne jednak, by zasłony w nocy moĹźna było zaciągnąć na okna.

sypi4.jpg

W niektĂłrych sypialniach pasować będą baldachimy. UłoĹźony pięknie materiał nad łóżkiem jeszcze bardziej „zmiękczy” całe wnętrze.

lampa.jpg

Oświetlenie stworzy w romantycznej sypialni miły nastrĂłj – nie moĹźe być ostre, zbyt jasne. Istotne, by było kilka punktĂłw oświetleniowych, niekoniecznie na suficie. Lampki na stolikach nocnych, na ścianach, na meblach… Decyzja, ktĂłre wieczorem włączyć moĹźe całkowicie odmienić pokĂłj.

sypialnia2.jpg

Ostatnim i chyba najważniejszym elementem w magicznej, romantycznej sypialni są elementy dekoracyjne: kwiaty, wazoniki, mnóstwo świec, które stworzą odpowiedni nastrój. Nie można jednak przesadzać z dekoracjami, muszą być dobrane kolorystycznie, wpasowywać się we wnętrze i absolutnie go nie zaśmiecać. Umiar jest najistotniejszy.

sypi3.jpg

Urządzoną w ten sposób sypialnię warto przyozdobić miłym zapachem (zapachowe świece, kadzidełka, zapachy kwiatów czy kupowane w sklepach specjalne zapachy do wnętrz)

szampan.jpg

Z romantycznej sypialni warto wyrzucić telewizor, zostawić radio z delikatną muzyką, nie wpuszczać do niej palących osĂłb, zwierząt, dziecięcych zabawek, papierĂłw z pracy, kosza z ubraniami do wyprasowania, zbyt wielu gazet czy książek. Sypialnia powinna być zawsze czysta… Za drzwiami naleĹźy pozostawić złość, kłótnie, sprzeczki, niedomĂłwienia, zabrać ze sobą szampana lub wino i rozkoszować się swoją obecnością. I tak właśnie powinna wyglądać romantyczna sypialnia.

źródło: Forto.pl

Komentarze: 14

 • śliczne te sypialnie.. UwaĹźam, Ĺźe ładnie wyglądająca sypialnia na prawdę potrafi skusić niezdecydowaną kobietę, dlatego warto o to dbać.

 • Witam
  Bardzo jestem zainteresoway sypialniami znajdujacymi sie na tych zdjeciach. Chcem wiedziec ile moglo by to kosztowac??

 • Pod tym linkiem moĹźna znaleźć np. pościel, ktĂłra jest widoczna na zdjęciach, a takĹźe ceny tej pościeli.

 • Heja uwazam ze to jest sliczne, lubie biel jest taka neutralana, nno i te krolewskie loze:-) podbone widzialam na builders London maja cos takiego w portolio. Skladali takie lozka czy cos..

 • o ja………… chyba codziennie gdybym budziła się w takiej sypialni czułabym się jak księżniczka, biel jest bardzo zmysłowa….

 • Piękne :*. Zakochałam się w tych meblach w stylu wiktoriańskim <3. Ale one oczywiście są jednymi z nadroĹźszych. Jeśli kogoś interesują takie meble to tu jest strona http://www.meble-wiktorianskie.pl/

 • a mnie się takie wnętrza nie podobają, sprawiają wraĹźenie cięzkich, przytłaczających, dusznych… a nawet mrocznych… taki przepych nie sprawia pozytywnego wraĹźenia, a gdzie subtelnośc, delikatnośc,powiew świeĹźości…?

 • Pościel w tym klimacie moĹźna kupić na http://www.poscieloweklimaty.pl

 • Taką pościel moĹźna kupic na stadionie, bardzo fajnie się pod nią spi, satyno-bawełna a koszt.. chyba 25-30 zł to nie majątek ;-) a meble wiem gdzie kupic :-)

 • A propo, mam taką sypialnie w domu, wcale nie kosztowała majątek, trochę wyobraĹşni, sztukateri, farby i zapewniam Ĺźe efekt murowany :-)

 • Tak na stadionie kupisz pościel plastikową a w sklpie Pościelowe Klimaty sprzedają pościel naturalną wysokiej jakości.

 • Czy moĹźna prosić o kontakt (nr telefonu),
  bo jestem zainteresowana załączonymi ofertami. ;)

 • Polecam firmę Art Meble http://www.artmeble.org.pl są w stanie zrobić kaĹźdy mebel. Meble starannie dopracowane

  Sylwia

 • ifu7thab

  ttvi8uue

  insurance

  eb8549c6

  pxqs9v2g


It sounds like SK2 has recently been updated on this blog. But not fully configured. You MUST visit Spam Karma's admin page at least once before letting it filter your comments (chaos may ensue otherwise).