Romantyczna sypialnia…

Jak stworzyć romantyczny nastrój w sypialni? Co powinno się w niej znaleźć, by taki klimat powstał, a co powinno zniknąć. Jakie elementy wyposażenia są najważniejsze w tworzeniu romantycznego nastroju? Jakie kolory i wzory wybrać? Pytań oczywiście jest mnóstwo, ale Ci, którzy chcą wykreować swoją sypialnię na pełne romansu gniazdko, powinni skorzystać z tych kilku porad.

tracylaffertya.jpg

Idealna romantyczna sypialnia powinna być przede wszystkim przytulna. Nawet jeśli jest spora, elementy które ją wypełniają, powinny tą przestrzeń odpowiednio zapełnić. Zaczynając od wyboru koloru ścian – w takiej sypialni powinny dominować ciepłe kolory, jasne, delikatne, najlepiej by były to odcienie beżu lub brązu. Inne kolory mogą zakłócić przekaz, jaki ma sypialnia i stworzyć raczej nowoczesne wnętrze, może nawet nieco zimne.

bedroom4a.jpg

Podłoga najlepiej, by również była jasna lub wykonana z ciemnego drewna, ale osłonięta miękkimi, jasnymi dywanikami. Najlepiej jest na całą podłogę w takiej sypialni położyć jasną wykładzinę dywanową, miękką i tworząca nastrój przytulności i świeżości.

sypialnia.jpg

Kolejnym elementem w tworzeniu romantycznego wystroju są oczywiście meble. W takiej sypialni nie powinno zabraknąć dużego, a nawet bardzo dużego łóżka, wykonanego z drewna lub z kutego żelaza, z miękkim, wygodnym materacem i kolorystycznie dobraną narzutą z licznymi dodającymi miękkości i ciepła poduszkami. Innymi meblowymi elementami, które powinny się tu znaleźć są stoliki nocne, dopasowane do łóżka, komoda i ewentualnie szafa w podobnym stylu. Inne meble, które sprawią, że sypialnia będzie przytulna są: obite „ciepłymi materiałami” fotele, szezlong czy ławeczka. Stylu doda również piękny parawan i lustro w ozdobnej ramie.

sypi2.jpg

Ważnym elementem, bez którego nie uzyska się nastroju romansu, są zasłony i firanki. Koniecznie muszą się znaleźć w pokoju, gdyż bez nich nie uzyska się odpowiedniego klimatu. Zasłony mogą być „ciężkie” atłasowe lub lniane, firanki dobrane do muszą być do nich lub jeśli widok z okna zapiera dech w piersiach, mogą w ogóle nie znaleźć się w sypialni. Ważne jednak, by zasłony w nocy można było zaciągnąć na okna.

sypi4.jpg

W niektórych sypialniach pasować będą baldachimy. Ułożony pięknie materiał nad łóżkiem jeszcze bardziej „zmiękczy” całe wnętrze.

lampa.jpg

Oświetlenie stworzy w romantycznej sypialni miły nastrój – nie może być ostre, zbyt jasne. Istotne, by było kilka punktów oświetleniowych, niekoniecznie na suficie. Lampki na stolikach nocnych, na ścianach, na meblach… Decyzja, które wieczorem włączyć może całkowicie odmienić pokój.

sypialnia2.jpg

Ostatnim i chyba najważniejszym elementem w magicznej, romantycznej sypialni są elementy dekoracyjne: kwiaty, wazoniki, mnóstwo świec, które stworzą odpowiedni nastrój. Nie można jednak przesadzać z dekoracjami, muszą być dobrane kolorystycznie, wpasowywać się we wnętrze i absolutnie go nie zaśmiecać. Umiar jest najistotniejszy.

sypi3.jpg

Urządzoną w ten sposób sypialnię warto przyozdobić miłym zapachem (zapachowe świece, kadzidełka, zapachy kwiatów czy kupowane w sklepach specjalne zapachy do wnętrz)

szampan.jpg

Z romantycznej sypialni warto wyrzucić telewizor, zostawić radio z delikatną muzyką, nie wpuszczać do niej palących osób, zwierząt, dziecięcych zabawek, papierów z pracy, kosza z ubraniami do wyprasowania, zbyt wielu gazet czy książek. Sypialnia powinna być zawsze czysta… Za drzwiami należy pozostawić złość, kłótnie, sprzeczki, niedomówienia, zabrać ze sobą szampana lub wino i rozkoszować się swoją obecnością. I tak właśnie powinna wyglądać romantyczna sypialnia.

źródło: Forto.pl


Fatal error: Call to undefined function comments_only_number() in /home/users/wnetrzeforto/public_html/wp-content/themes/dom-i-ogrod/comments.php on line 5