Gramercy Park Hotel w Nowym Yorku

Jeśli kochasz luksusy i oryginalnie urządzone wnętrza i tak się akurat składa, że wybierasz się do Nowego Yorku, to chyba warto spędzić choć jedną noc w naprawdę inspirującym wnętrzu. Pięciogwiazdkowy hotel Gramercy Park, stylizowany na królewskie i książęce zamkowe komnaty to doskonały wybór na spędzenie romantycznej nocy.

gramercy.jpg

Hall z tradycyjną posadzką, romantycznym, nieco ciemnym oświetleniem, wysokimi stropami i czerwonym, królewskim dywanem nawiązuje do średniowiecznych zamków. Piękny, kryształowy żyrandol, ciężkie meble obite skórą i czerwonym aksamitem oraz ogromny kominek jeszcze bardziej pogłębiają to wrażenie.

hall.jpg

To co zmienia jednak nieco charakter wnętrza i nie nazywa go do końca – królewskim, są elementy dekoracyjne, czyli specjalnie dobrana do tego hallu, sztuka nowoczesna. Oryginalne, nowoczesne obrazy, strój torreadora zamiast tradycyjnej zbroi, obite surowym drewnem ściany czy meble, nie mogące się zdecydować ani na nowoczesność ani na starodawny styl.

bar.jpg

Dwa, znajdujące się w hotelu bary to znów ciemne, pełne mistycznej atmosfery miejsca, także z pochodzącą z XX wieku sztuką (takich artystów jak: Andy Warhol, Jean-Michel Basquiat, Keith Haring, Richard Prince, Damien Hirst, Julian Schnabel) i oryginalną półką na alkohole, przypominającą ognistą różę. Mocne, krwiste kolory długich zasłon i krzesła barowe w kolorze indygo wspaniale ze sobą współgrają, tworząc wspaniały, idealny na wieczory z drinkiem klimat.

restauracja.jpg

Restauracja Wakiya Gramercy Park Hotel jest bardzo nowoczesna. Długi czerwony dywan, ciemne, skórzane meble i zasłonki z cienkich nitek, tworzą wysmakowaną całość, która sprzyja kolacjom z miłym gronie. Kolorystyka na ścianach nawiązuje do japońskiego stylu. Kuchnia jaką się serwuje w tych pięknych wnętrzach oczywiście należy do orientalnych, a więc można zasmakować w tradycyjnych potrawach z Szanghaju, Pekinu czy w japońskich specjałach.

sypialnia.jpg

Sypialnie znów nawiązują do stylu iście królewskiego. Stylowe meble, wielkie, rzeźbione łoża, piękne dywany… Połączenie kolorystyczne znów może zaskoczyć, jednak tworzy ono nastrój współgrający z resztą hotelu.

pokoj.jpg

Cześć dzienna w apartamencie – to połączenie niebieskich ścian i czerwonych mebli, a także sztuki nowoczesnej – miejsce, w którym można wypocząć, poczuć się jak w zamkowej komnacie i jednocześnie nie zapominać o tym, iż jest to luksusowy, nowoczesny hotel.

pokoj2.jpg

Niektóre wnętrza w hotelu Gramercy Park potrafią jednak zaskoczyć. W tym apartamencie (Prywatny Dachowy Klub) sztuka nowoczesna w postaci oświetlenia nadaje charakter wnętrzu, nie przejmując się, że obok stoją stylowe, obite skórą meble. Styl wnętrza nawiązuje do pomieszczeń, w których spędzali czas angielscy arystokraci płci męskiej.

park.jpg

Najbardziej romantyczne miejsce w całym hotelu to jednak oranżeria, z olbrzymimi kwiatami w ceglanych donicach, z wiklinowymi meblami i świetełkami oraz świecami nadającymi pożądany nastrój.

pake.jpg

O nazwie hotelu przekonuje nas park znajdujący się przy budynku.

rest.jpg

Projektem całości hotelu zajął się Ian Schrager, który odnowił wnętrze budynku, znajdującego się na Lexington Avenue, na Manhattanie. W hotelu znajdują się184 pokoje, których kolorystyka inspirowana jest renesansowym malarstwem, w szczególności zaś Rafaela. W hotelu znajduje się nowoczesna siłownia, salon spa, odbywają się tu firmowe spotkania i konferencje. Piękne wnętrza zachęcają do ponownych odwiedzin. Nowojorska Bohema z pewnością upatrzyła sobie ten hotel jako miejsce spotkań. Klimat, sztuka nowoczesna i oryginalna kuchnia i inspirujące wnętrza – to wszystko odnajdziesz w Gramercy Park Hotel w Nowym Yorku.


Fatal error: Call to undefined function comments_only_number() in /home/users/wnetrzeforto/public_html/wp-content/themes/dom-i-ogrod/comments.php on line 5