Domki i karmniki dla ptaków

Zimą dokarmiamy ptaki. Same nie znajdą odpowiedniej ilości pokarmu, być może nawet wyemigrują… a latem czeka nas inwazja insektów. Tworzymy też dla nich odpowiednie schronienie w postaci domków, w których mogą mieszkać przez cały rok.

domek1.jpg

Jeśli posiadasz dom z ogrodem lub chociażby piękny balkon ze wspaniałym widokiem, nie może w nim zabraknąć uroczego domku dla ptaków czy karmnika.  W końcu nawet jeśli nie interesuje Cię los tych śpiewających stworzeń, zawsze możesz urozmaicić swoje otoczenie ciekawym gadżetem.

domek2.jpg

Do takich gadżetów ogrodowych z pewnością należą domki dla ptaków. Zrezygnuj z nudnych i nieciekawych domków, kupowanych w zwykłych sklepach, niedokładne wykonanych i sam stwórz jakieś arcydzieło. Domek z oknami, drzwiami, tarasem – takie miejsce, w którym sam byś się dobrze czuł, z dodatkowymi elementami na karmę i wodę.

domek.jpg

Postawione wysoko nad ziemią lub powieszone na drzewie będą schronieniem dla ptaków przed ich naturalnymi wrogami.  Pamiętaj by odpowiednio zabezpieczyć miejsce dla karmnika i domku dla ptaków, tak by okoliczne koty nie znalazły sobie nowego miejsca na żer.

birdy.jpg

Innym sposobem pomocy naszym fruwającym przyjaciołom z pewnością jest karmnik. Zimą jest miejscem spotkań wszystkich okolicznych wróbli i sikorek, zaś latem przede wszystkim ozdobą. Musi być zatem stylowy. Jeśli sam nie wykonasz takiego karmnika, skuś się na jeden z wykonanych ze stali nierdzewnej, szkła lub porcelany karmników. Nowoczesny ogród i balkon aż proszą się o taki dodatek.

bird10.jpg

Zarówno domek jak i karmnik świetnie prezentują się w ogrodzie, dosypuj więc ziarna, chleba, wieszaj słoninę i owoce, a ptaki z wdzięczności z pewnością latem będą urządzać dla Ciebie magiczne koncerty. No i na pewno koło domu mniej będzie much i komarów, dzięki czemu Twoje ciało nie ucierpi w ciepłe dni.

Niektóre z prezentowanych karmników i domków kupisz w sklepie: Fabryka Form


Fatal error: Call to undefined function comments_only_number() in /home/users/wnetrzeforto/public_html/wp-content/themes/dom-i-ogrod/comments.php on line 5