Domki i karmniki dla ptakĂłw

Zimą dokarmiamy ptaki. Same nie znajdą odpowiedniej ilości pokarmu, być moĹźe nawet wyemigrują… a latem czeka nas inwazja insektĂłw. Tworzymy teĹź dla nich odpowiednie schronienie w postaci domkĂłw, w ktĂłrych mogą mieszkać przez cały rok.

domek1.jpg

Jeśli posiadasz dom z ogrodem lub chociażby piękny balkon ze wspaniałym widokiem, nie może w nim zabraknąć uroczego domku dla ptaków czy karmnika.  W końcu nawet jeśli nie interesuje Cię los tych śpiewających stworzeń, zawsze możesz urozmaicić swoje otoczenie ciekawym gadżetem.

domek2.jpg

Do takich gadĹźetĂłw ogrodowych z pewnością należą domki dla ptakĂłw. Zrezygnuj z nudnych i nieciekawych domkĂłw, kupowanych w zwykłych sklepach, niedokładne wykonanych i sam stwĂłrz jakieś arcydzieło. Domek z oknami, drzwiami, tarasem – takie miejsce, w ktĂłrym sam byś się dobrze czuł, z dodatkowymi elementami na karmę i wodę.

domek.jpg

Postawione wysoko nad ziemią lub powieszone na drzewie będą schronieniem dla ptaków przed ich naturalnymi wrogami.  Pamiętaj by odpowiednio zabezpieczyć miejsce dla karmnika i domku dla ptaków, tak by okoliczne koty nie znalazły sobie nowego miejsca na żer.

birdy.jpg

Innym sposobem pomocy naszym fruwającym przyjaciołom z pewnością jest karmnik. Zimą jest miejscem spotkań wszystkich okolicznych wróbli i sikorek, zaś latem przede wszystkim ozdobą. Musi być zatem stylowy. Jeśli sam nie wykonasz takiego karmnika, skuś się na jeden z wykonanych ze stali nierdzewnej, szkła lub porcelany karmników. Nowoczesny ogród i balkon aż proszą się o taki dodatek.

bird10.jpg

Zarówno domek jak i karmnik świetnie prezentują się w ogrodzie, dosypuj więc ziarna, chleba, wieszaj słoninę i owoce, a ptaki z wdzięczności z pewnością latem będą urządzać dla Ciebie magiczne koncerty. No i na pewno koło domu mniej będzie much i komarów, dzięki czemu Twoje ciało nie ucierpi w ciepłe dni.

NiektĂłre z prezentowanych karmnikĂłw i domkĂłw kupisz w sklepie: Fabryka Form

Komentarze: 2

  • Polecam takĹźe sprawdzić stylowe i nowoczesne karmniki firmy Ferrinus. MoĹźecie znaleźć je tutaj:
    http://www.allegro.pl/item401023088_stylowy_karmnik_dla_ptakow_dunski_design.html
    http://www.ferrinus.pl

  • Tylko prosze, prosze, prosze, nie dawajcie ptakom nic solonego! Solony smalec , slonina> NIE! one od tego umieraja, bo zaburzona zostaje ich gospodarka wodna. Nie powinno sie takze dokarmiac ptakow pomiedzy marcem a pazdziernikiem. Tylko miesiace zimowe!
    pozdrawiam!


It sounds like SK2 has recently been updated on this blog. But not fully configured. You MUST visit Spam Karma's admin page at least once before letting it filter your comments (chaos may ensue otherwise).