Choinka – czyli świąteczne drzewko

Choinka to takie drzewko, które w Święta pojawia się w niemal każdym domu. Tradycja stawiania choinki w domu znana jest już od XVI wieku. Iglaste drzewko to symbol życia, trwania i płodności, a początek tradycji ubierania jej w czasie Świąt narodził się w Alzacji. Do Polski ten zwyczaj trafił z Niemiec, zastępując na wsi tradycyjną podłaźniczkę. W tej chwili wydaje się iż nic nie zagrozi choince w sprawowaniu stanowiska najważniejszej i najpiękniejszej ozdoby w domu w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

christmas_tree_star.jpg

Jak powinna wyglądać zatem choinka by być prawdziwą ozdobą mieszkania, domu czy obejścia? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Wystarczy jednak, że podoba się ona właścicielom i mieszkańcom domu. Reszta tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia.

677896_27045615.jpg

Wyznacznikiem dobrze ubranej choinki jest jej jednolitość i konsekwencja. Jeśli ma być kolorowa, to niech pojawią się na niej wielokolorowe ozdoby, lecz najlepiej w jednym, konkretnym stylu. Jeśli ma być awangardowa, to na pewno obok niecodziennych ozdób nie powinny się pojawić tradycyjne bombki czy słodycze. Jak w każdej rzeczy ważny jest umiar.

920624_99514736.jpg

Jeśli chcesz się w tym roku czymś wyróżnić, zastosuj zamiast tradycyjnej choinki coś zupełnie innego. Ja postarałam się kiedyś o ciekawą ozdobę – choinkę – rower. Właściwie każdą rzecz można w ten sposób ozdobić kolorowymi lampkami.

dsc_6250.jpg

Choinka wcale nie musi być drzewem, może je jedynie nieco przypominać. W końcu to nawet lepiej, jak to jedno drzewko, którego ktoś nie ściął będzie sobie mogło rosnąć w lesie. Czy taka choinka nie spodobałaby się większości panów? Szczególnie miło by ją się rozbierało po Świętach. Choinka ze znanych każdemu zielonych butelek to niezwykłe rozwiązanie, ale bardzo praktyczne.

453075377_8cc9fb04a1_o.jpg

Choinka nie musi być również zielona. Może być biała, jakby cała była posypana puchem śnieżnym. Jednak w tym wypadku decydujesz się na sztuczną choinkę. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Igły nie opadają, nie trzeba niczego podlewać, łatwo się ją ubiera i rozbiera, no i wystarczy na kilka świątecznych sezonów.

409856_6287.jpg

By drzewko było świątecznie ozdobione wcale nie musi być drzewem iglastym. Może być również zwyczajnym drzewem liściastym, ale najlepiej się prezentuje oczywiście na zewnątrz. Misterna robota z zakładaniem lampek, ale jaki dzięki temu mamy niesamowity efekt.

58158_1497.jpg

A czy choinka może się obejść bez choinki? Najbardziej ekologiczne rozwiązanie, to właśnie takie, że można stworzyć iluzję choinki, np. przed domem, nie kupując drzewka i nie obwieszając go lampkami. Wystarczy bowiem słup i specjalnie zaprojektowane do tego celu lampki. Proste i urocze.

684239_92178300.jpg

Awangarda na święta? Czemu nie… różowa choinka dla wszystkich tych, którzy lubią łamać zasady, nie poddają się tradycji, ale wciąż pamiętają o tym by obchodzić Święta Bożego Narodzenia. Albo by na nich zarobić.

christmastreesingaporecopy.jpg

Jeśli masz dom, to wypadałoby go również ozdobić. Teraz świecąca w nocy choinka to nie wszystko. Dom też powinien błyszczeć. Jeśli masz ochotę, możesz w ten sposób ozdobić jego kontury. To naprawdę elegancka wersja ozdabiania domu. I jaka efektowna.

677415_49387556.jpg

Święta już wkrótce, dlatego warto poczynić starania by otoczenie wyglądało naprawdę odświętnie. Przygotuj projekt i pomysł na to, jak w tym roku będzie wyglądało Twoje świąteczne drzewko. Może Twoja wyobraźnia zaskoczy nawet Ciebie.

źródło: Forto.pl


Fatal error: Call to undefined function comments_only_number() in /home/users/wnetrzeforto/public_html/wp-content/themes/dom-i-ogrod/comments.php on line 5