Armatura sanitarna w pięknym stylu

Umywalka, wanna, prysznic, bidet, miska wc… to wyposażenie które możesz znaleźć w łazience. Jednak łazienka łazience nie jest równa i od wyboru armatury sanitarnej zależy cały jej charakter. Decydując się na konkretny styl panujący w tym pomieszczeniu musimy się pogodzić z myślą, że niezbyt szybko zmienimy jej wnętrze. No chyba, że bardzo lubimy remonty…

lazienka.jpg

Czym zatem kierować się przy wyborze armatury? Czy tylko i wyłącznie modą? Własnym gustem? Podpowiedziami dekoratora? Tym co znajduje się aktualnie w ofercie najbliższego sklepu? Czy może użytecznością? A może lepiej wziąć wszystko pod uwagę?

lazienka2.jpg

Najważniejsza powinna być użyteczność – w końcu z łazienki czy toalety korzystamy codziennie, w dalszej kolejności ważny jest nasz gust… przecież to my mamy jej używać i chyba chcemy dobrze czuć się w jej wnętrzu. Podpowiedzi dekoratora mają znaczenie wtedy kiedy nie wiemy dokładnie czego chcemy, mamy lekki zarys w głowie, ale nie wiemy do końca co jest dla nas dobre. Moda ma również znaczenie, ale jak to moda – wiadomo iż prędzej czy później przeminie.

lazienka1.jpg

Jedną z ciekawszych propozycji do łazienek jest seria La Fontana – czyli z włoskiego – Fontanna firmy Art Ceram. Nowoczesne włoskie wzornictwo przykuwa wzrok. Zmienia łazienkę w stylowe miejsce. Daje poczucie luksusu, a jednocześnie dzięki prostocie nie przytłacza.

lazienka3.jpg

Firma produkująca tę serię została założona w 1987 roku we włoskim mieście Civita Castelana. Ceniona jest na zarówno w Polsce jak i na świecie. Posiada bardzo szeroki wybór armatury sanitarnej, pasującej zarówno do pokoi kąpielowych, jak i zupełnie małych łazienek.

lazienka4.jpg

Serię La Fontana firma zleciła zaprojektować dwóm młodym i bardzo zdolnym włoskim projektantom Sandro Meneghello i Marco Paolelli (obydwaj rocznik 79)

lazienka8.jpg

Proste kształty, biel i czerń kontrastują z żółcią, czerwienią i różem. Oryginalne schowki na łazienkowe akcesoria i chemie znajdziesz np. w bidecie i toalecie. Pisuary wyglądają schludnie, zaś umywalki są łatwe w użytkowaniu i po prostu piękne.

lazienka7.jpg

Nowoczesne wnętrze łazienki uzyskasz korzystając właśnie z tej armatury… aż żal iż brakuje w tej serii wanny i prysznica.

lazienka5.jpg

Seria dla minimalistów zaprojektowana dla firmy Art Ceram na sezon 2006/2007. Wydaje się jednak, iż szybko nie wyjdzie z mody.

źródło: Art Ceram · Forto.pl
fot. Art Ceram


Fatal error: Call to undefined function comments_only_number() in /home/users/wnetrzeforto/public_html/wp-content/themes/dom-i-ogrod/comments.php on line 5