Kilka słów o kominkach…

Nie ma to jak ciepły, ogrzewający mieszkanie kominek w zimne, ciemne, jesienne i zimowe wieczory. Wielu z nas o tym marzy i wielu z nas wcześniej czy później spełnia to swoje marzenie o gorących płomieniach we wnętrzu. Kominek spełnia w mieszkaniu kilka funkcji – warto się zastanowić, która z nich będzie tą główną.

cam_o.jpg

W niektórych domach kominek spełnia funkcję grzewczą – podobnie jak wcześniejsze piece, które znajdowały się w pomieszczeniach. Z tą różnicą, iż współczesne kominki i systemy ociepleń są tak zaawansowane, że jeden kominek może ogrzać swym ciepłem całe mieszkanie, dzięki odpowiednio rozłożonemu systemowi grzewczemu.

dream.jpg

Kolejną zaletą kominka jest jego dekoracyjność. W zależności od rodzaju wnętrza, jego funkcjonalności i przeznaczenia oraz stylistyki można wybrać dowolny kominek. Nowoczesny, klasyczny, retro, kamienny, zabytkowy, awangardowy – jaki tylko sobie wymarzysz – wszystko to jest obecnie dostępne, a jeśli nie, znajdziesz fachowców i artystów, którzy taki kominek dla Ciebie wykonają.

stromboli_ceramika.jpg

Kominek tworzy nastrój – nie ma wobec tego twierdzenia żadnych wątpliwości. Romantyczny w sypialni, ogniska domowego w pokoju dziennym, czy radosny w kuchni. Kominek jest nowoczesną wersją ogrzewającego się przy ogniu człowieka pierwotnego – dlatego pozytywnie się kojarzy. Dom, w którym jest kominek jest pełniejszy, wydaje się, iż w takim domu panuje spokój i harmonia. W końcu skoro udało się poskromić ogień…

alisei.jpg

Kominek to jednak nie tylko i wyłącznie piękno trzaskającego w ogniu drewna i oświecające pokój płomienie, ale także obowiązki. Poczynając od ważnego dla bezpieczeństwa czyszczenia komina (przynajmniej 2 razy do roku), częstego oczyszczania szyby (jeśli kominek jest zamknięty), czyszczenia podstawy, wymiany filtrów, sprzątania spalonych resztek drzewa skończywszy na malowaniu ubrudzeń, sprzątania wokół kominka i dostarczania drzewa do palenia. Dla osób leniwych z pewnością kominek nie jest wskazany.

kominek.jpg

Jeśli jesteś gotowy do poświęcenia jakie stawia przed Tobą instalacja kominka w domu czy mieszkaniu, nie wahaj się – kominek dostarczy Ci ciepła, radości i z pewnością uczyni Twój dom piękniejszym i bardziej przyjaznym.

źródło: Forto.pl


Fatal error: Call to undefined function comments_only_number() in /home/users/wnetrzeforto/public_html/wp-content/themes/dom-i-ogrod/comments.php on line 5